Роздріб 8. Книжковий магазин

Основні функціональні можливості галузевого рішення:

 • Оформлення приходу товарів від контрагента на склади магазину, в тому числі в двохфазовому (ордерному) режимі;
 • Оформлення реалізації товарів і послуг контрагенту, в тому числі в двохфазовому (ордерному) режимі;
 • Оформлення переміщення товарів між магазинами, внутрішніми складами магазинів, магазинами і складами підприємства, в тому числі в двохфазовому (ордерному) режимі;
 • Торгівля комплектами товарів, створеними як у момент продажу товару, так і з підготовкою комплекту (операція "комплектація");
 • Оформлення повернень товарів від покупців (реалізовані механізми автоматичного створення необхідних документів при поверненні «Не День в День" в режимі РМК);
 • Оформлення документів інвентаризації товарів ( "Інвентаризація товарів", "Списання товарів", "Оприбуткування товарів");
 • Оформлення прибуткових і видаткових касових ордерів безпосередньо в магазинах;
 • Оформлення документів переміщення грошових коштів між магазинами, внутрішніми касами магазинів, магазинами і касами підприємства;
 • Оформлення документів прийому підписок і реалізації видань по передплати;
 • Оформлення документів передачі товарів в службу доставки, в тому числі і по підписці;
 • Оформлення чеків продажу, і після закінчення зміни зведеного звіту по контрольно-касовій машині, з урахуванням повернених товарів в зміну;
 • Робота з еквайринговими системами, облік оплат товарів по платіжних картах, облік договорів еквайрингу й умови повернення / неповернення торгівельної поступки еквайрером при поверненні товарів; оплата товарів кредитами;
 • Можливість використання процентних знижок по дисконтних картах (накопичувальні знижки), знижки з поділом по магазинах, знижки контрагентам, знижки на суму чека, знижки за часом дії, по кількості товару, по виду оплати, а також знижки на морально застарілі видання;
 • Підтримка торгового обладнання: фіскальні реєстратори, термінали збору даних, сканери штрих-кодів, вагове обладнання, дисплеї покупця, платіжні термінали, рідери магнітних карт.

У галузевому рішенні "Роздріб 8. Книжковий магазин" ведеться облік друкованих видань з використанням їх основних реквізитів: ISBN, номер по УДК, список авторів, видавництво, періодичність і т. Д. Додаткові реквізити можуть використовуватися при формуванні друкованих форм документів, при формуванні звітів , а також для використання цих реквізитів при друку етикеток і цінників.

Реалізовано механізм обліку періодичних видань. Відповідно до ГОСТ 7.4-95. "Видання. Вихідні відомості" нумерація ведеться в межах року. В інформаційній базі кожен конкретний номер видання представлений у вигляді окремої характеристики номенклатури. Реалізовано механізм пакетного створення характеристик за певний період, для цього використовується "Помічник створення характеристик періодичних видань".

Реалізовано механізм обліку морального старіння товарів (книг, періодичних видань та ін.). Для цього в картку товару вводиться інформація про дату виходу і правилі старіння (наприклад, "Через місяць", "По виходу нового номера" і т. Д.). На підставі цих даних розраховується дата старіння. Реалізовано механізм призначення оптових і роздрібних знижок на застарілі товари. Також реалізований додатковий сервіс щодо заповнення документів морально застарілими товарами.

Реалізовано механізм роботи з підписками. Даний механізм реалізує можливість прийому і видачі підписок, а також контролю потреб в підписних виданнях. Аналітична звітність дозволяє отримувати зведену інформацію про плановані ведучих підписок, про залишки на складах і про глобально, вже переданих в службу доставки. Реалізована можливість прийому і видача підписок в режимі РМК.

Реалізовано механізм обліку товарів в доставці. Передбачена робота через кур'єрську службу доставки або поштою. Реалізована можливість друку основних поштових бланків. Бланки заповнюються на підставі даних, внесених в інформаційну базу. Реалізована можливість аналізу товарів, що знаходяться в доставці.

Інформаційні бази, створені на основі галузевого рішення "Роздріб 8. Книжковий магазин", мають можливість роботи в режимі розподілених інформаційних баз (РИБ) з чітким поділом документообігу по магазинах, де в головному вузлі РИБ консолідується інформація по всіх магазинах мережі. Передбачені механізми автоматичного ініціювання обміну.

Поряд з РИБ "Роздріб 8. Книжковий магазин" може автоматично обмінюватися інформацією з керуючою інформаційною системою (back-office) в дуплексному режимі. У якості керуючої системи для "Роздріб 8. Книжковий магазин" може використовуватися "Управління торгівлею 8" редакції 10.3. У керуючій системі можна створити необмежену кількість вузлів конфігурації "Роздріб 8. Книжковий магазин", які в свою чергу можуть бути головними вузлами розподіленої інформаційної бази.

Передбачені механізми адміністрування користувачів інформаційної бази віддалених вузлів РИБ з головного вузла Роздріб 8. Книжковий магазин "адміністратором системи, наприклад, в головному вузлі РИБ, адміністратор системи може створити (редагувати, призначати ролі, інтерфейси, скидати пароль) користувача інформаційної бази віддаленого вузла, а також мати доступ до актуальної інформації про налаштування користувачів ІБ, зроблених в режимі конфігуратора (або підприємства) безпосередньо у вузлах РИБ.

В "Роздріб 8. Книжковий магазин" поряд з многомагазінним урахуванням, реалізований багатофірмовий облік, де кожен склад (торговий зал) може бути віднесений до певної організації.

"Роздріб 8. Книжковий магазин" може використовувати ордерні схеми переміщення, реалізації та надходження товарів на склади магазину. Ордерна схема являє собою переміщення в буферний список товарів, необхідних до прийняття або відвантаження зі складу, фактична ж операція з товарним залишком на складі проводиться видатковими або прибутковим ордером.

В системі реалізована можливість контролю установки цін на товари для кожного магазину окремо, що забезпечує відповідність цін в інформаційній базі і цінників в торгових залах магазинів. Є можливість роботи з типами цін номенклатури, які в разі використання керуючої системи можуть виступати в ролі рекомендованих цін до роздрібної торгівлі, але бути скоригованими для роздрібного продажу в залежності від географічного положення роздрібної точки (присутність аналогічних товарів за нижчими цінами в конкуруючих організаціях, що перебувають в безпосередній близькості до магазину). Також реалізовані механізми створення макетів цінників і етикеток та їх друку з будь-яких видів "товарних" документів.